fbpx

Aktualności - Milektrans

Milektrans - Przewóz osób Polska >> Niemcy >> Holandia >> Belgia >> Luksemburg

Jak przygotować się na dłuższą podróż busem? - MILEKTRANS - Przewóz osób i towarów Polska Niemcy Holandia

Home - Aktualności - Jak przygotować się…

Jak przygotować się na dłuższą podróż busem?

Dłuższa podróż to zawsze wyzwanie. Niezależnie od tego, czy jedziesz autem, czy jakimkolwiek innym środkiem komunikacji, zawsze powinieneś się przygotować. A co zabrać w trasę busem? Podróżowanie tym rodzajem transportu jest popularne z różnych względów, w tym m.in. dlatego, że przewoźnicy oferują przewóz od drzwi do drzwi. Często kursują na długich odcinkach, np. z Polski do Holandii czy Belgii. Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrze przygotujesz się do swojego pierwszego wyjazdu busem – przeczytaj ten artykuł!

Przygotuj i zabierz odpowiednie dokumenty

Podstawa wyjazdu w każdą trasę to skompletowanie odpowiedniej dokumentacji. Zawsze powinieneś ze sobą mieć dowód osobisty lub paszport, a w określonych przypadkach – oba dokumenty. Są one niezbędne do np. przekroczenia granicy z krajami, które nie są w strefie Schengen, ale bywają potrzebne również m.in. przy różnego rodzaju kontrolach.

Rozsądnie jest też spakować kartę EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to zaświadczenie o opłacaniu ubezpieczenia zdrowotnego w swoim kraju. Dzięki niej zyskuje się prawo do korzystania z publicznej pomocy medycznej.

Podczas podróżowania busem miej przy sobie również dane kontaktowe do bliskich. Możesz ich oznaczyć akronimem ICE. W ten sposób wskazujesz osoby znające Twój stan zdrowia, na co chorujesz, jakie leki przyjmujesz. Oprócz tego jeszcze zapisz sobie adresy i telefony polskich konsulatów i ambasad w krajach, do których wyjeżdżasz.

Uzupełnij kosmetyczkę o najważniejsze środki

Pasta i szczoteczka do zębów, chusteczki higieniczne, mokre ściereczki… To tylko część rzeczy, jakie warto spakować do podróżnej apteczki. Oprócz tego przyda się płyn antybakteryjny do dłoni. Zawsze warto mieć też niewielki ręcznik, najlepiej szybkoschnący.

W dbaniu o higienę w trasie pomoże dezodorant i suchy szampon do włosów. Dzięki nim można się odświeżyć nawet np. w łazience na stacji benzynowej, podczas postoju. Ponadto tego zawsze należy mieć środki higieny intymnej (w tym podpaski). Co bardziej przezorni zabierają papier toaletowy.

Zadbaj o swoją apteczkę osobistą

Niezależnie, czy to pierwsza trasa busem, czy już kolejna, zawsze warto mieć swój przybornik z lekami. Żeby nie obciążać się, nie bierz całego opakowania, a np. odpowiednią ilość środków na konkretną liczbę dni. Zabierz też leki przeciwbólowe, na wypadek rozwolnienia, a jeśli cierpisz na alergię – przeciwhistaminowe. Podstawa każdej apteczki to również opatrunki osobiste i plastry.

Zabierz ze sobą prowiant

Na drogę spakuj też odpowiednie jedzenie. Podróżowanie busem oznacza często, że dostęp do pożywienia jest ograniczony, dlatego warto zorganizować sobie zapas suchego prowiantu i wody. W trasę zabierz lekkostrawne produkty, np. sucharki, słone paluszki etc. Kup także batony proteinowe, które zapewnią Ci porcję białka. Staraj się unikać słodyczy, a zwłaszcza słodkich napojów. Z jednej strony – wzmagają pragnienie, a z drugiej – możesz się nimi łatwiej ubrudzić.

Podróżowanie a komfortowy sen – co warto wziąć?

Jeśli Twoja pierwsza trasa busem wiedzie dość daleko, powinieneś zadbać o komfortowy sen. Niewykluczone, że fotel będzie dało się lekko odchylić, ale nie na tyle, by się położyć. To wymaga specjalnych rozwiązań, w tym m.in. poduszki „rogala”, pomagającej utrzymać głowę w komfortowej pozycji. Poza tym przyda się lekki koc do okrycia się.

Telefon i ładowanie – powerbank czy ładowarka?

Zasadniczo – najlepiej mieć jedno i drugie. Nawet jeśli nie będzie gniazdka w busie, to podczas postoju może nadarzyć się okazja do podłączenia telefonu do ładowania. Zdecydowanie warto zabrać w trasę także w pełni naładowanego powerbanka.

Zadbaj o swoją rozrywkę

Pamiętaj też o tym, żeby zadbać o swój czas wolny. Pierwsza trasa busem, choć ekscytująca, w pewnym momencie może się dłużyć. Książka, słuchawki, przenośna konsola… mogą one znacznie umilić podróż.

Podróżuj z profesjonalną firmą przewozową!

Wiedząc, co zabrać w trasę busem, na pewno odpowiednio się przygotujesz na tę wyprawę. Jeśli chcesz mieć pewność, że pojazd będzie komfortowo wyposażony, a za jego kierownicą będzie zawodowiec – zachęcamy do skorzystania z usług naszej firmy. Gwarantujemy przewozy osobowe m.in. do Holandii i Niemiec. Więcej informacji znajdziesz na stronie. Możesz też skontaktować się z obsługą.